AK Partili Zengin’den ‘Allah’ın gazabı böyle olur işte!’ savunması: Şu an siyaset zamanı değil

TBMM’teki bütçe görüşmelerinde konuşması bittikten sonra Saadet Partisi Milletvekili Hasan Bitmez’in bayılıp düşmesi üzerine AK Partililerin “Allah’ın gazabı böyle olur işte! Allah’ın gazabı böyle!” dediği ortaya çıktı.

Daha sonra kalp krizi geçirdiği anlaşılan ve yoğun bakımda tedavisi süren Bitmez’e ilişkin AK Partililerin kullandığı ifadeler Meclis tutanaklarına da geçti.

“Allah’ın gazabı” sözlerinin büyük tepki çekmesinin ardından, AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin, “Şu an siyaset zamanı değil” diyerek partisinin milletvekillerini savundu.

‘NE OLDUĞUNU ANLAYAMAMIŞ OLABİLİRLER’

Olay yaşandığı andan itibaren hiçbir parti ayrımı olmadan milletvekillerinin yardım için Bitmez’in yanına gittiğini, doktor milletvekillerinin yardım etmeye çalıştığını söyleyen Zengin şunları söyledi: “Sayın Hasan Bitmez bu olayı yaşarken buradaki herkes ‘Bu, hepimizin başına gelebilir’ dedi. Bazı arkadaşlarımız arkalarda olduğu için olayın ne olduğunu hemen anlayamamış olabilirler.

‘DIŞARIDAN İZLEYENLER ZALİMLİK İÇİNDE YAKLAŞIYOR’

Dışarıdan izleyenlerin, bir zalimlik içinde konuya yaklaştığını okuyorum, görüyorum. Bu o kadar insani bir şey ki hepimizin kalbine dokunan bir durum. Buradaki bütün kavgalarımız siyasi kavgalardır. Biz insan olarak birbirimizi seviyoruz, saygı duyuyoruz. Farklı partilerden dostluklarımız var, arkadaşlıklarımız var. Biz düğünlere gidiyoruz, cenazelerimizi paylaşıyoruz.”

Bitmez için bütün kalpleriyle dua ettiklerini söyleyen Zengin, “Bir milletvekili arkadaşımız şu an canıyla cebelleşiyor. Şu an siyaset yapma zamanı değil, şu an yapmamız gereken şey insani olarak kucaklaşmaktır. TBMM aynı zamanda bu birlikteliğin de gösterildiği yerdir” dedi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x