Uçan araba Alef’e yoğun ilgi! Sipariş adedi açıklandı…

Tasarımına bir kafede peçete üzerinde başlandı! Fiyatı belli oldu, satışa çıkıyor…

SpaceX destekli bir uçan araba firması olan Alef Aeronautics, fütüristik elektrikli dikey kalkış ve iniş (eVTOL) aracı için 2.850 ön siparişe ulaştığını açıkladı.

San Mateo, Kaliforniya merkezli Alef Aeronautics, iki kişilik uçan arabası Alef Model A için daha önce 2.500 ön sipariş bildirdikten sonra ön sipariş rakamlarının kısa süre önce yeni bir rekora ulaştığını söyledi.

Müşteriler Model A için ön siparişlere çevrimiçi olarak erişebilir ve ön sipariş vermek için araç için 150 $ depozito yatırmanız gerekir. Müşteriler isterlerse depozitoyu istedikleri zaman geri çekebilirler, yani kilitli değillerdir.

300 BİN DOLARA SATILMASI DÜŞÜNÜLÜYOR

Alef, piyasaya çıktığında Model A için müşterilerden 300.000 dolar talep etmeyi planlıyor – yani 2.850 ön siparişle, bugüne kadar 850 milyon doların üzerinde bir toplam sipariş değeri ortaya çıkıyor.

Alef’in CEO’su Jim Dukhovny CNBC’ye verdiği demeçte, “Bugün itibariyle 2.850’den biraz fazla ön sipariş aldık ve bu da onu Boeing, Airbus, Joby Aviation ve eVTOL’lerin [elektrikli dikey kalkış ve iniş araçları] çoğunun toplamından daha fazla, tarihteki en çok satan uçak yapıyor” dedi.

Alef, 300.000 dolarlık fiyatıyla müstakbel müşterilerinden yüklü miktarda nakit para talep ediyor. Dukhovny, Alef henüz bir startup olduğu ve henüz ciddi bir para kazanmadığı için yüksek fiyat etiketine ihtiyaç duyulduğu konusunda ısrar ediyor.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x